МЕЖДУНАРОДНО ВИСШЕ БИЗНЕС УЧИЛИЩЕ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МЕЖДУНАРОДНО ВИСШЕ БИЗНЕС УЧИЛИЩЕ

Специалност: Бизнесадминистрация, I поток, град Ботевград
 
ИндексГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Изпита по математика

Go down 
+8
veni
Bubeto
niky
ginfisss
tatiana
eli78
kalin
Zornica
12 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
silenosss
Новак
Новак



Брой мнения : 5
Join date : 23.09.2009
Age : 32
Местожителство : Sofia

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeПон Окт 12, 2009 8:55 am

Абе хора не се притеснявайте толкова.Седнете поучете и ако измислите начин за преписване по математика го използвайте щото мисля, че той горе-долу знае нивото и няма да даде много трудни задачи и ще се прави на разсеян за да можем да попоглеждаме в листчето на другарчето:Д
Върнете се в началото Go down
veni
Любопитен
Любопитен



Брой мнения : 12
Join date : 03.10.2009

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeПон Окт 12, 2009 10:49 pm

Така ще е лесно, но ако повечето са на моето ниво?Тогава?
Върнете се в началото Go down
Bubeto
Любопитен
Любопитен
Bubeto


Брой мнения : 15
Join date : 02.10.2009

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeВто Окт 13, 2009 1:12 am

мисля,че с преписване едвали ще направим нещо! нали задачите ще са индивидуални всеки ще си тегли по 2 задачи... на мен ми казаха,че на изпита бил готин и малко хора оставял на поправка важното е все пак да види,че малко от малко разбираш... :idea:
Върнете се в началото Go down
veni
Любопитен
Любопитен



Брой мнения : 12
Join date : 03.10.2009

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeВто Окт 13, 2009 3:20 am

Аз се опитвам да уча, но стигнах до ранг на матрица и зациклих Sad Това не мога да го разбера Crying or Very sad Моля някой, който го е разбрал да помогне Very Happy
Върнете се в началото Go down
silenosss
Новак
Новак



Брой мнения : 5
Join date : 23.09.2009
Age : 32
Местожителство : Sofia

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeСря Окт 14, 2009 9:41 am

Имаш примерно матрицата

1 2 3 4 0
5 6 7 8 0
9 0 1 2 0


И започваш:
По определение детерминантата е квадратна матрица с определена стойност следователно най-голямата детерминанта е от трети ред, т.е. рангът й е по-малък или равен на 3
1)Хващаш си минор от 2-ри ред, т.е детерминанта (2;2) в случая се явява

1 2
5 6


и я пресмяташ 1*6-5*2=-4, което е различно от 0. Следователно рангът може да е 2, но трябва да проверим дали не е по-висок.

2)Хващаш си минор от трети ред, т.е. има 3 реда в случая ни се явява

1 2 3
5 6 7
9 0 1


и я прессмяташ и се получава -25, което също е различно от нула!!!Оттук следва, че рангът е равен на 3, защото детерминантата е от 3 РЕД!!!
По-голяма детерминанта не може да се вземе, защото няма как да се сформира понеже по определение детерминантата трябва да бъде квадратна!
Ако детерминантата от трети ред беше равна на нула рангът щеше да е равен на две!
Надявам се да съм бил полезен!
Не гарантирам,че сметките ми за стойностите на детерминатите са верни, но в случая не е от значение!
Айде и поздрави!!!
Върнете се в началото Go down
Bubeto
Любопитен
Любопитен
Bubeto


Брой мнения : 15
Join date : 02.10.2009

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeСря Окт 14, 2009 12:33 pm

на мен определено ми беше полезен! Благодаря ти много! :cheers:
Върнете се в началото Go down
veni
Любопитен
Любопитен



Брой мнения : 12
Join date : 03.10.2009

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeЧет Окт 15, 2009 1:36 am

Благодаря много :cheers:
Върнете се в началото Go down
niky
Новак
Новак



Брой мнения : 6
Join date : 29.09.2009

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeЧет Окт 15, 2009 3:31 am

Хора имам нужда от помощ.Бихте ли погледнали от сборника на страница 33 ,задача 74 .Изобщо не зацепвам какво да правя.Мислите ли че ще ни даде нещо такова на изпита и ако някой е по в час може ли някакво упътване, моля
Върнете се в началото Go down
Bubeto
Любопитен
Любопитен
Bubeto


Брой мнения : 15
Join date : 02.10.2009

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeЧет Окт 15, 2009 5:08 am

честно казано мисля,че няма да даде нищо такова,но това разбира се е мое мнение Cool
Върнете се в началото Go down
eli78
Любопитен
Любопитен
eli78


Брой мнения : 16
Join date : 21.09.2009
Местожителство : София

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeЧет Окт 15, 2009 3:28 pm

И аз благодаря за обяснението за ранг на матрица -преди това нищо не разбрах ,но след обясненията на silenosss вече съм наясно.Не мога да се справя с обратната матрица.Моля някой да обясни как се решава. Shocked
Желая успех на всички в събота на изпита!!!!! :flower:
Върнете се в началото Go down
Zornica
Администратор
Zornica


Брой мнения : 78
Join date : 20.09.2009
Age : 34

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeСря Окт 21, 2009 5:53 am

Как ви се видя изпита ? Very Happy Колко изкарахте ... аз имам 4 и още не мога да повярвам :cheers: :bounce:
Върнете се в началото Go down
https://ba11.bulgarianforum.net
Iliqnka
Новак
Новак
Iliqnka


Брой мнения : 2
Join date : 22.09.2009
Age : 34
Местожителство : София

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeСъб Окт 24, 2009 10:52 am

Аз изкарах 6 и дълго време бях в потрес :affraid: За правото обаче ще пускам по една молитва за 3 Crying or Very sad
Върнете се в началото Go down
Zornica
Администратор
Zornica


Брой мнения : 78
Join date : 20.09.2009
Age : 34

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeСъб Окт 24, 2009 10:55 am

6 - ца супер Very Happy Very Happy Поздравления !!! :cheers:
Върнете се в началото Go down
https://ba11.bulgarianforum.net
Bubeto
Любопитен
Любопитен
Bubeto


Брой мнения : 15
Join date : 02.10.2009

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 7:55 am

Браво и от мен! и аз бях в пълен потрес като си видях оценката (5) , защото наистина съм зле по математика,но да си призная постарах се да схвана основните неща другото беше,че извадих голям късмет с тегленето на задачите Wink
Върнете се в началото Go down
Стефан
Новак
Новак
Стефан


Брой мнения : 6
Join date : 22.10.2009
Age : 35
Местожителство : Sofiq

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 25, 2009 1:27 pm

Аз пък изкарах 4 и ме е яд защото бях научил всичко най-трудно и ми се паднаха някакви смешни задачи от началото ама като не ги бях и поглеждал тях ето .. Но да не издребнявам важното е че съм го взел! Порнето по едно и от мен аз черпя ! Very Happy Wizard


Последната промяна е направена от Стефан на Нед Ное 01, 2009 11:15 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Bubeto
Любопитен
Любопитен
Bubeto


Брой мнения : 15
Join date : 02.10.2009

Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitimeПон Окт 26, 2009 3:34 am

хах.. навита Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Изпита по математика - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Изпита по математика   Изпита по математика - Page 2 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Изпита по математика
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Курса и изпита по английски език

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
МЕЖДУНАРОДНО ВИСШЕ БИЗНЕС УЧИЛИЩЕ :: Архив-
Идете на: